Uzun zaman kullanılan peteklerin temizliğe, kombilerin bakıma ihtiyacı vardır. Bu temizlik bazen su ile yapılabileceği gibi bazen de kimyasal maddeler kullanılarak daha derinlemesine yapılabilmektedir. Kimyasal madde kullanımı ile petekler zarar görmediği gibi daha derinlemesine temizlikte sağlanacaktır. Çevrenizden duyduğunuz petekler çürür, zarar görür, delinir gibi yanlış bilgiler gerçeği yansıtmamaktadır.

Bizimle birlikte çalışan birçok müşterimizden aldığımız geri dönütlere göre petek temizleme yapılan evlerde ciddi anlamda performans yükselmesi ve enerji tasarrufu sağlandığı ifade edilmektedir. Özellikle doğalgaz kullanımının yaygınlaşması ile birçok evde ısınma kalorifer petekleri ile yapılmaktadır. Bu doğalgaz ve kalorifer peteklerinin belli periyotlarda temizlenmesi hem enerji verimliliğini arttırmakta hem de faturalarınızın %20 - %30 oranında düşmesini sağlamaktadır. Petek temizliğinin veya kombi petek temizliğinin ana konusu kalorifer tesisatı temizliğidir. Çünkü asıl kirlilik peteklerde değil binalardaki tesisatlar da olur. Çamur, kireç vb. yabancı maddeler genellikle plastik borularda olur.

Malatyada kış erken gelebilir petek temizliği ve petek temizleme kampanyamızdan yararlanın


Petek temizleme yapılırken peteklerin yerinden sökülmemesi gerekir. Olası sökülme işlemlerinde bağlantı noktalarında çürüme vb. durumlardan dolayı zarar görmesi söz konusu olabilir.

Tecrübeli ustamız ile Malatya merkezi ve yakın noktalarına 7/24 hizmet vermekteyiz. Malatya Petek Temizleme konusunda istediğiniz her anda bizleri arayabilir, ücretsiz tesisat danışmanlık hizmetlerimizden yararlanıp randevu alabilirsiniz.

Petek Temizliği Yaptırmalı Mıyım?

Peteklerinizi yaklaşık 2 yıllık periyotlarla temizletmeniz gerekmektedir. Temizlenmeyen petekler sizler için ısınmayan evler ve yüksek faturalar demektir. Kağıt üzerinde petek temizliği için bir maliyet oluşsa da verimli bir temizlik sonrası ödenen rakamları 1-2 ay gibi kısa sürede çıkaracaksınızdır. Bunu göz ardı edip petek temizliği yaptırmazsanız verimli bir ısınma elde edemezsiniz. Yine de zamanlama olarak tam anlamıyla ne zaman petek temizliği yaptırmalıyım sorusunun cevabı petekleriniz yeterince ısınmadığı, faturalarınız beklenenden daha yüksek geldiği zamandır.

Petek Temizleme, Petek Yıkama ve Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

1- Öncelikle petek tesisatı, vanalar, kombi ve petekler gözden geçirilir. Kaçak veya tamir gerektiren işlem varsa analiz yapılıp bilgi verilerek işlem yapılır.
2- Banyoda yer alan petek veya havlupana petek yıkama makinası bağlanır. Odalar vb. yerlerde herhangi bir işlem gerçekleştirilmez. Gider için yine banyoda yer alan klozet benzeri yapılar kullanılır. Radyatör peteklerinde çok fazla kir olmaz. Petek tesisatında çamur, kireç ve çeper olur.
3- Tesisatınıza uygun petek temizleme makinası seçilir. Basınç değeri 2 bardan yüksek olan bir petek temizleme makinasının kombiye zarar verme olasılığı vardır.
4- Temizliğin tamamlanması yaklaşık olarak 40 – 60 dk sürmektedir.

petek temizliği ve kombi petek temizleme hizmeti

Evde petek temizliği veya petek yıkama ne kadar zaman alır?

Temizliğin uygulanma süresi yaklaşık 1 saat kadar sürer ve bu zaman peteklerdeki ve tesisattaki kirlilik durumuna göre değişkenlik gösterebilir. Malatya petek temizleme firması olarak kullandığımız özel makineler ve tesisatınıza zarar vermeyen cihazlar ile profesyonel hizmet vermekteyiz.

Kombi Petekler ve Kalorifer Petekleri Ne Zaman Temizlenmeli?
Kullandığınız peteklerin alt veya üst kısımlarında ısınmayan veya az ısınan bölgeler varsa, musluklardan az veya hiç su gelmiyorsa, siyah veya koyu kahverengi şeklinde normal sudan farklı pis su geliyorsa, kombiniz normale göre yüksek sesle çalışıyor veya sıcak suyunuz düzensiz olarak geliyorsa, son olarak petek ısınmıyor veya az ısınıyorsa petek temizliği gerekli duruma gelmiştir. Bu durumda peteklerinizi temizletmezseniz hem faturaların artmasına hem de evin zor ısınmasına sebep olursunuz.

Neden Kombi Petek Temizliği Yaptırmalıyım?

  • %20 - %30 oranında yakıt tasarrufu sağlar.
  • Petek temizleme peteklerin verimli ve daha hızlı ısınmasını sağlar.
  • Kombinizin ve tesisatınızın ömrünü uzatır.
  • Kombinin gürültüsüz ve ekonomik çalışmasını sağlar.

Petek Temizliğinin Yararları Nelerdir?

  • Kombinizi düşük derecede çalıştırsanız dahi yüksek ısı verimi elde edersiniz.
  • Evinizde bulunan bütün kaloriferlerden yüksek ısı verimi elde edebilirsiniz.
  • Kombiye en uzak olan peteklerin bile kolaylıkla ısınmasını sağlarsınız.
  • Kombide meydana gelen doğalgaz sarfiyatında azalma meydana gelmesini sağlarsınız.
  • Kombi pompasının daha az çalışmasını ve dolayısıyla kombinin daha uzun bir ömre sahip olmasını sağlarsınız.
  • Petek koruyucu ilaçlar sayesinde peteklerin paslanmasını engellersiniz.